Vasarīgā ķiršu kūka

Vasarai piestāv kūkas! Ciemojoties Latvijā sanāca gandrīz katru nedēļu pagatavot pa jaunai kūkai! Šoreiz atsvaidzinoša ķiršu kūka, kuru vedām ciemos kā cienastu.

Precīza recepte te nebūs, jo visas sastāvdaļas pa lielam bija no sērijas “tas, kas ir mājās”, bet centos iedvesmoties no Meža ogu kūkas receptes, kas atrodama manā grāmatā “Vegāns virtuvē”.

Pamatne pa slinko – sadrupināti tējas cepumi (apmēram 2 paciņas Selgas pilngraudu) + kausēta kokosriekstu eļļa, tikai tik, lai uztaisītu masu mitru. Klāj formā, izlīdzina un nospiež.

Pildījumam tas, kas ir dārzā vai jau paspēts ielikt saldētavā. Ņēmu divas burciņās ar svaigiem, saldētiem ķiršiem, kuri jau bija paspēti ielikt saldēties + nedaudz svaigas upenes pa taisno no dārza, saldinātājs pēc izvēles, kokosriekstu krēms no 1 bundžas un citronu sula. Visu sablendē līdz vienmērīgi sajaucies (sanāca gandrīz pilns lielais blenderis) un atdala nelielu daļu no masas, kurā iemaisa agara pulveri. Liku apmēram 3.5 tējk, bet varētu pietikt arī ar mazāk. Liek karsēties un, paralēli maisot, vāra apmēram 2 min. Pievieno pārējam pildījumam, sablendē atkal un lej formā. Izlīdzina un ļauj kūkai pastāvēt – tā paliks stingra ātri vien. Dekorē ar šokolādes mērci un svaigām ogām. Lai izdodās!

Agars šijā laikā neceptajām kūkām ir ideāls, jo zini, ka nekas neizkusīs.

Kūkas forma apmēram 23 cm.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s