Paštaisīta zobu pasta un zobu pastas tabletes | Zero waste

Video receptes šeit

Jau daudzi no mums ir pārgājuši uz bambusa zobu pirstīšu lietošanu un man par to ir ļoti liels prieks, jo tas ir dabai daudz draudzīgāk! Bet, manuprāt, pie tā nevajadzētu apstāties, jo ne tikai zobu birstītes ir gatavotas no plastmasas, bet arī zobu pastas iepakojums, turklāt zobu pastas tiek izlietotas un mainītas daudz biežāk!

Šoreiz gribu padalīties ar diviem veidiem kā zobu pastu ir iespējams pagatavot mājās pašam izmantojot dabīgas sastāvdaļas.

Veids nr. 1 – ar kokosriekstu eļļu

Sastāvdaļas:

  • 4 ēdamk. kokosriekstu eļļa (tai piemīt antibakteriālas īpašības, kas aizsargā zobus)
  • 2 ēdamk. soda (vai mazāk, ja Tev ir jūtīgi zobi)
  • 1 tējk. stēvija garšai (nav obligāti)
  • 1 tējk. piparmētru ekstrakts vai pāris pilītes piparmētru ēteriskā eļļa (pārliecinies, ka ēterisko eļļu var lietot iekšķīgi)
  • trauciņš uzglabāšanai

Pagatavošana:
Liec visas sastāvdaļas trauciņā un kārtīgi izmaisi. Ar karoti paņem mazu bišķīti, liec uz zobu birstes, un lieto tieši tāpat kā parastu zobu pastu!

Lietas, ko ņemt vērā: Tā kā šīs zobu pastas sastāvā ir kokosriekstu eļļa, augstā temperatūrā tā var izkust un zemā temperatūrā sacietēt. Tāpēc pirms lietošanas Tu to vari uzglabāk ledusskapī uz pāris minūtēm līdz tā ir palikusi stingrāka. Vai, ja tā ir sacietējusi, paliec trauciņu zem karsta tekoša ūdens līdz tā nedaudz atkūst.

Bet, ja neesi kokosriekstu eļļas fans, vismaz ne zobu pastā, ir vēl arī citas opcijas.

Screenshot 2019-07-11 at 10.35.13

Veids nr. 2 – bez kokosriekstu eļļas

Sastāvdaļas:

  • 3 tējk. soda
  • 50ml ūdens
  • 1 tējk. piparmētru ekstrakts vai pāris pilītes piparmētru ēteriskā eļļa (pārliecinies, ka ēterisko eļļu var lietot iekšķīgi)
  • 1/2 tējk. ksantāna sveķi
  • 1/2 – 1 tējk. stēvija garšai

Pagatavošana:
Liec visas sastāvdaļas trauciņā – vispirms sajauc sausās sastāvdaļas un tad pievieno ūdeni un piparmētru ekstraktu. Kārtīgi izmaisi līdz masa ir ieguvusi zobu pastas konsistenci. (Iesaku izmantot rokas blenderi, lai būtu vieglāk un ātrāk.)
Ar karotes palīdzību liec mazu bišķīti uz zobu birstes sariņiem un lieto kā parastu zobu pastu.

Atceries, ka šie nav vienīgie veidi, kā pagatavot zobu pastu pašam. Ir vēl citas opcijas, kas iekļauj sastāvdaļas kā jūras sāli, aktivēto ogli, pelnus un mālus. Turpini eksperimentēt līdz atrodi sev vispiemērotāko variantu!

IMG_7926

Bet, ja nevēlies zobu pastu gatavot pats, vai arī, ja neesi apmierināts ar paštaisītas zobu pastas garšu, ir vēl trešais variants, kas ir arī mans personīgais favorīts – zobu pastas tabletes. Garšas ziņā šis ir vistuvākais variants tradicionālajai zobu pastai, turklāt šo tablešu sastāvā ir arī fluorīds.
Veids kā šīs tabletītes darbojas: sagrauz vienu, pievieno mazu, mazu mutīti ūdens, saskalo līdz tabletīte ir kārtīgi izšķīdusi un tīri zobus kā Tu to darītu parasti.

Vairāk par paštaisītām zobu pastām un zobu pastas tabletēm šeit!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s